Дорогі діти!
Ось і розпочались літні канікули – чудова пора для відпочинку, загартовування та зміцнення організму. Подорожі, екскурсії, море, гори, походи, багато друзів – все це чекає попереду на кожного з вас.
Та під час ігор у небезпечних місцях можна отримати травми й каліцтва різного ступеню тяжкості. Тому закликаю вас завжди дотримуватись елементарних правил безпеки, щоб літній відпочинок не був зіпсованим.
Гуляти й гратися можна лише в місцях, які призначені для цього; небезпечними для ігор можуть бути сходи, підвали, горища, будівельні розвалини.
Під час ігор не варто демонструвати свою хоробрість одноліткам, стрибаючи з великої висоти, пірнаючи з крутих схилів на велику глибину, піднімаючись якнайвище на дерева.
Не можна брати в руки незнайомі та вибухонебезпечні предмети, кидати їх у вогонь, гратися ними. Найкраще повідомити про місце їхнього знаходження дорослих.
Категорично забороняється гратися на проїжджій частині вулиці або поблизу неї; відходити далеко від свого будинку; бавитися із чужими тваринами; пити сиру воду; самостійно виїжджати за місто, в ліс без супроводу дорослих; вступати у контакт та впускати у квартиру або будинок незнайомих людей.
Особливу увагу хочу звернути на безпеку велосипедистів.
Рухатися по дорозі на велосипедах дозволяється особам, які досягли 14 років. Водії велосипедів, рухаючись групами, повинні їхати один за одним, щоб не заважати іншим учасникам дорожнього руху.
Велосипедисти можуть перевозити лише такі вантажі, які не заважають керувати транспортним засобом і не створюють перешкод іншим учасникам дорожнього руху.
Велосипедистам забороняється:
керувати велосипедом з несправним гальмом, звуковим сигналом, а в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості — з неувімкненою фарою чи без світловідбивачів на велосипеді;
рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках (крім дітей до 7 років на дитячих велосипедах під наглядом дорослих);
перевозити пасажирів на велосипеді, за винятком дітей до 7 років, на додатковому сидінні, обладнаному надійно закріпленими підніжками;
У разі виникнення будь - якої надзвичайної або аварійної ситуації:
не панікувати, не кричати, не метушитись, чітко й спокійно виконувати команди дорослих, які перебувають поруч;
зателефонувати батькам, коротко описати ситуацію, повідомити про місце свого перебування;
у разі, якщо ситуація вийшла з-під контролю дорослих, зателефонувати в служби екстреної допомоги за номерами:
* 101 — МНС;
* 102 — поліція;
* 103 — швидка медична допомога;
* 104 — газова служба.
Коротко описати ситуацію, назвати адресу, де склалася надзвичайна ситуація, назвати своє прізвище, ім'я, номер свого телефону. 3а можливості покинути територію аварійної небезпеки.
Шановні батьки!
Пам'ятайте, що літні канікули для дітей – це можливість набратися свіжих сил, оздоровитися, закріпити набуті знання і використовувати їх у домашніх умовах. Звертаю увагу на організацію дитячого відпочинку під час канікул. Приділяйте, будь ласка, більше уваги своїм дітям, залучайте їх до виконання домашніх обов’язків. Тримайте під контролем проведення дозвілля сина (доньки) за межами дому у вечірній час.
Бажаю усім гарного відпочинку, яскравих вражень, незабутніх зустрічей, захоплюючих мандрівок!
Гарних вам канікул!
Визначення поняття торгівлі людьми
Сьогодні об’єктом торгівлі людьми часто є молоді люди, котрі не мають достатнього досвіду і не обізнані із наслідками протиправної діяльності. У великих містах сьогодні спостерігається деяке підвищення поінформованості про явище торгівлі людьми, тому торгівці активно переміщаються до маленьких містечок та сіл, де інформації з даної проблеми ще недостатньо. Іноді самі постраждалі не ідентифікують себе як жертв торгівлі і не можуть ані звернутися за допомогою, ані застерегти від подібного лиха інших.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про протидію торгівлі людьми» торгівля людьми - здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.
Види злочинної діяльності у сфері торгівлі людьми.
Розглядаючи механізм здійснення торгівлі людьми, необхідно виділити види злочинної діяльності у даній сфері:
§ продаж – це договір (угода), відповідно до якої одна особа (продавець) передає обумовлену річ (в даному випадку – людину) у фактичну незаконну власність іншої особи (покупця), а остання зобов’язується сплатити за неї певну грошову суму, передбачену угодою сторін;
§ втягнення у злочинну діяльність – це дії, пов’язані з безпосереднім психічним чи фізичним впливом на особу та вчиненні з метою викликати у неї прагнення взяти участь в одному з кількох злочинах;
§ залучення в боргову кабалу – фактичне поставлення особи в стан повної рабської залежності іншої особи. Експлуатація такої особи триває до тих пір, поки вона не відпрацює свій «борг»;
§ усиновлення чи удочеріння в комерційних цілях – це оформлення спеціальним юридичним документом встановлення батьківської опіки над дітьми позбавленими батьківського піклування, з метою подальшого їх використання для отримання доходів (у жебракуванні, занятті азартними іграми чи для подальшого укладення щодо них угод пов’язаних з фактичною передачею права власності);
§ сексуальна експлуатація – це ще один з видів експлуатації праці людини, зокрема в галузі проституції чи в суміжних з нею сферах.
Повідомляємо про діяльність Кол-центру Міністерства соціальної політики України з питань протидії торгівлі людьми, за скороченим телефонним номером 1578
Національна «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів Представництва Міжнародної організації з міграцій (МОМ) в Україні
0 800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарних) 527 (безкоштовно з мобільних)
Національна дитяча «гаряча лінія» з питань торгівлі людьми
0 800 500 225 або 116 111 (для дзвінків з мобільного)
Національна «гаряча лінія» з попередження насильства, торгівлі людьми та тендерної дискримінації 0 800 500 335 або 116 123 (для дзвінків з мобільного) Громадської організації «Ла Страда- Україна».
Сторінка Психолога
Давай поговоримо, перш ніж ...
Невдоволення собою, є необхідна умова розумного життя. Тільки це невдоволення і спонукає до роботи над собою.
У житті кожної людини були такі моменти, коли здавалося, ситуація, настільки важка, що виходу просто немає. Тебе починає, переслідувати пригнічений настрій, депресивний стан. Ти частіше став замислюєшся над своїм «життям - буттям». Іноді, тобі здається, що всі навколишні люди тебе не розуміють, що в усьому світі ти нікому не потрібен/на. Проходить час, і ти розумієш, що це не так. Добре, якщо ти зможеш заспокоїтися, подивитися на проблему з іншого боку або спитати поради у людини, якій довіряєш.
Що ж робити, якщо ти все частіше відчуваєш себе самотнім і непотрібним?
1. Тобі необхідно поговорити з кимось про свої
переживання. Напевно, у тебе є людина, якій ти довіряєш. Якщо трапилося так, що ця людина далеко, ти можеш поговорити зі своїм класним керівником, вчителем, тим, рідною людиною, шкільним психологом, який тебе уважно вислухає і допоможе розібратися в почуттях. Також можеш написати про свої сумніви на шкільну електронну «Пошту Довіри» poshtadoviry@ukr.net або надіслати у скриньку «Пошта Довіри», яка знаходиться на першому поверсі школи у фойє.
2. На питання про сенс життя однозначної відповіді немає - тому
що цих сенсів життя величезна кількість. І для кожного може знайтися свій, причому не один! Якщо у тебе виникли думки «навіщо я живу» - значить, ти власний сенс життя просто загубив. Так його цілком можна відшукати - більш того, під час таких «пошуків» може виявитися інший, новий сенс, часом навіть більш цікавий і гідний. Тому головне в рішенні будь-якої проблеми - не впиратися носом в напис «немає виходу».
Вихід поруч, треба тільки голову повернути!
- Національна дитяча «гаряча лінія» 116 -111(цілодобово) та 0 800 500 225 (з 12.00 до 16.00),
- телефон довіри організації «People in Need» 0 800 210 160 (цілодобово) сприяння отримання необхідної підтримки у разі потреби, зі збереженням безпечного простору конфіденційності.