В складних життєвих ситуаціях закіпають емоції і мозок не спроможний приймати правильні рішення.
Це рекомендації для батьків ще й про те, як говорити з дітьми в цей час
Шановні батьки!
З сьогоднішньою ситуацією звичайно важко стримати емоції і не піддатися тривозі, тому рекомендуємо:
1. При дітях не розмовляти про воєнний стан і не озвучувати слово "війна"
2. Не показувати свого хвилювання, бо воно передається дітям.
3. Займіть себе і дітей якимось справами.
4. Мінімізуйте перегляд новин по ТВ .
5.Обмежити дітям споживання інформації - менше читати новин, менше сидіти в соцмережах. Спокійно поговоріть з дитиною про видалення з телефонів інформацію, що може призвести їх до неспокою.
6. Розмовляти на тему загроз війни можна, але не застрягати на цій темі.
7. Намагайтеся говорити не про емоції, а про факти.
8. Важливо продовжувати жити своїм життям, а не тривожним невідомим майбутнім.
10. Корисно харчуйтеся! Побільше овочів та фруктів!
Шановні батьки, зверніть увагу на можливість електронної системи зарахування учнів до 1-го класу.
Повідомляємо, що в рамках розвитку проекту «ІСУО. Інформаційна система управління освітою» на виконання наказу Міністерства освіти та науки України №367 від 16.04.2018 року «Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти» нами була розроблена і підготовлена для використання електронна система зарахування дітей до першого класу «school.isuo.org».
Система дозволяє батькам в режимі он-лайн, не виходячи з дому, реєструвати дітей до закладів загальної середньої освіти і підтвердити заяву сканованими копіями необхідних документів. Батьки можуть зазначити необхідну категорію першочергового зарахування та слідкувати за станом заяви. У закладах освіти можуть зазначити: інформацію про заклад освіти, спроможність, мову навчання, завантажити установчі документи та інформацію про територію обслуговування, за необхідністю вказати додаткову інформацію, яку зможуть бачити всі користувачі. Відповідальні особи в закладах освіти зможуть бачити всі подані заяви у розрізі першочергових та позачергових, затверджувати перевірені і відхиляти невідповідні. Також є змога формувати в автоматичному режимі накази про зарахування. Система «school.isuo.org» є безкоштовною для всіх користувачів.
ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ та ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ – СИТУАЦІЯ ТРИВОЖНА, АЛЕ БЕЗПЕЧНА
ПОРАДИ БАТЬКАМ
1. Контролюйте, скільки спить ваш син чи донька. Регулярне недосипання небезпечне для психіки, послаблює імунітет і загострює хронічні захворювання дітей.
2. В екзаменаційний період дуже важливе харчування випускників. Воно має бути повноцінним. Підліткам слід давати продукти, які містять вітамін Е. Він підвищує імунітет і стійкість до стресу. У натуральному вигляді є в картоплі, сої, кукурудзі, моркві, ожині, волоських горіхах
3. Споживання на добу до 8 склянок рідини позитивно впливає на організм, зокрема, покращується робота нирок, вони краще протидіють урологічним інфекціям. При цьому і корисно пити звичайну воду, натуральні соки. Вживання кави не підвищує працездатності, і підсилює стрес, викликає сильну сечогінну дію, що призводить до зневоднення організму і підвищеної роздратованості.
4. Звертайте увагу на посуд, з якого їдять ваші діти. Краще, аби він був золотавий. Цей колір заспокоює нервову систему, концентрує увагу, покращує настрій і пам'ять5. Частіше спілкуйтеся зі своїми дітьми, переймайтеся їхніми проблемами, допомагайте розв'язувати їх. Займіть позицію «друга» для своїх синів і дочок.
Одвічна тема — це батьки і діти,
Де всюди поруч радість і жура.
Тут завжди є причина порадіти
І місце є для щастя і добра.
Тут почуття безмежні, наче море,
Байдужості й лукавості нема.
Тут ділять порівно і щастя, й горе.
Та іноді вкриває щось пітьма...
Десь губиться тоді любов і ласка,
В стосунках добрих чорний кіт пробіг.
Зникає з поля зору гарна казка
І смуток через серце переліг.
Батьки і діти... І таке буває...
Та треба все ж прийти до джерела,
Де біг свій все на світі починає
І, де любов найпершою була.
Вона підкаже, як це врятувати,
І повернути на круги своя.
Бо та любов, яку дарує мати,
Це пристань найбезпечніша твоя.