Щиро вдячні за відвідування

нашого сайту!

Дорогі діти!

Ось і розпочались літні канікули – чудова пора для відпочинку, загартовування та зміцнення організму. Подорожі, екскурсії, море, гори, походи, багато друзів – все це чекає попереду на кожного з вас.

Та під час ігор у небезпечних місцях можна отримати травми й каліцтва різного ступеню тяжкості. Тому закликаю вас завжди дотримуватись елементарних правил безпеки, щоб літній відпочинок не був зіпсованим.

Гуляти й гратися можна лише в місцях, які призначені для цього; небезпечними для ігор можуть бути сходи, підвали, горища, будівельні розвалини.

Під час ігор не варто демонструвати свою хоробрість одноліткам, стрибаючи з великої висоти, пірнаючи з крутих схилів на велику глибину, піднімаючись якнайвище на дерева.

Не можна брати в руки незнайомі та вибухонебезпечні предмети, кидати їх у вогонь, гратися ними. Найкраще повідомити про місце їхнього знаходження дорослих.

Категорично забороняється гратися на проїжджій частині вулиці або поблизу неї; відходити далеко від свого будинку; бавитися із чужими тваринами; пити сиру воду; самостійно виїжджати за місто, в ліс без супроводу дорослих; вступати у контакт та впускати у квартиру або будинок незнайомих людей.

Особливу увагу хочу звернути на безпеку велосипедистів.

Рухатися по дорозі на велосипедах дозволяється особам, які досягли 14 років. Водії велосипедів, рухаючись групами, повинні їхати один за одним, щоб не заважати іншим учасникам дорожнього руху.

Велосипедисти можуть перевозити лише такі вантажі, які не заважають керувати транспортним засобом і не створюють перешкод іншим учасникам дорожнього руху.

Велосипедистам забороняється:

керувати велосипедом з несправним гальмом, звуковим сигналом, а в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості — з неувімкненою фарою чи без світловідбивачів на велосипеді;

рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках (крім дітей до 7 років на дитячих велосипедах під наглядом дорослих);

перевозити пасажирів на велосипеді, за винятком дітей до 7 років, на додатковому сидінні, обладнаному надійно закріпленими підніжками;

У разі виникнення будь - якої надзвичайної або аварійної ситуації:

не панікувати, не кричати, не метушитись, чітко й спокійно виконувати команди дорослих, які перебувають поруч;

зателефонувати батькам, коротко описати ситуацію, повідомити про місце свого перебування;

у разі, якщо ситуація вийшла з-під контролю дорослих, зателефонувати в служби екстреної допомоги за номерами:

* 101 — МНС;

* 102 — поліція;

* 103 — швидка медична допомога;

* 104 — газова служба.

Коротко описати ситуацію, назвати адресу, де склалася надзвичайна ситуація, назвати своє прізвище, ім'я, номер свого телефону. 3а можливості покинути територію аварійної небезпеки.

Шановні батьки!

Пам'ятайте, що літні канікули для дітей – це можливість набратися свіжих сил, оздоровитися, закріпити набуті знання і використовувати їх у домашніх умовах. Звертаю увагу на організацію дитячого відпочинку під час канікул. Приділяйте, будь ласка, більше уваги своїм дітям, залучайте їх до виконання домашніх обов’язків. Тримайте під контролем проведення дозвілля сина (доньки) за межами дому у вечірній час.

Бажаю усім гарного відпочинку, яскравих вражень, незабутніх зустрічей, захоплюючих мандрівок!

Гарних вам канікул!