Щиро вдячні за відвідування

нашого сайту!

Матеріали методичного об’єднання
учителів філології

2017-2018 навчальний рік

 

 Засвоєння нового матеріалу

Тема. Вставні слова. Виділення вставних слів на письмі.

Мета:         

ознайомити учнів із поняттям «вставні слова», навчити розрізняти вставні слова в контексті, аналізувати їх стилістичну роль, правильно інтонувати речення зі вставними словами, виділяти їх комами на письмі;

формувати загально-пізнавальні вміння оцінювати роль вставних слів у реченні, знаходити вставні слова та словосполучення в реченні; розвивати творчі вміння використовувати вставні слова у своєму мовленні, логічне мислення, увагу, фантазію;

виховувати в учнів любов до рідної мови, спостережливість, бажання пізнавати нове та творити.

 

вставнi_слова._вiдкритий_урок 2.pdf
Adobe Acrobat Document 233.1 KB

 Інтегрований урок

з англійської мови та трудового навчання у 3-А класі.

Конспект.pdf
Adobe Acrobat Document 241.9 KB

2016-2017 навчальний рік

Спасибі, друж6е, за любов      жагучу

до рідної Вкраїнської землі.

Повік твою «Червону руту»

Співати будуть солов’ї.

Тріо Мареничів

 

Під цим гаслом був проведений урок літератури рідного краю у 8 класі Володимирівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1учителем української мови та літератури Зубенко Г.М.. Мета якого -  пройтись життєвим і творчим шляхом Буковинського соловейка Володимира Івасюка; довести силу слова; викликати любов і повагу до української пісні.

         Учні-екскурсоводи презентували матеріал про дитячі та юнацькі роки майбутнього поета і композитора. Вдало вплітались розповіді про самобутність і красу натури Володимира, який грав на різних музичних інструментах, створював ансамблі, чудово малював , багато читав. Лунали вірші його батька, присвячені синові: «Колискова», «У класі я сидів».

Цікавим був матеріал про історію створення пісні «Червона рута», перших її виконавців  - ансамблю «Смерічка» під орудою Левка Дудківського, співпрацю з Софією Ротару.

Не оминули і питання про таємничу загибель 30-річного юнака, про вшанування пам’яті  Героя України (посмертно) присвоєне 1 березня 2009 року.

Продумано був проведений підсумок року у формі відповідей на питання вірша Ростислав Братуня (поета, близького друга В. Івасюка).

                                               А ти подумай, ти помрій,

                                               чи день не загубив ти свій,

чи доробив, чи докохав,

чи людям і землі усе, що міг, віддав?

         Урок сприяв вихованню в школярів відповідальності, вірного служіння Україні, перегляду особистих поглядів про призначення людини на землі, цінуванню кожного моменту життя. То ж треба поспішати творити Добро, залишати по собі слід – необхідно гарний.

 

         

2016 рік в Україні проголошено роком ушанування пам’яті Івана Франка. Протягом цього періоду у Володимирівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 проведено ряд заходів, де вшановували Каменяря як велику людину, яких нечасто народжує земля. Його ім’я наш народ називає серед найуславленіших імен багатовікової історії України.                 З-поміж інших слів ми говоримо про нього – геніальний. Він є для нас школою мудрості. Довгий час митця представляли як поета боротьби, залізного борця, несхитного революціонера. І лише ніби ненароком доторкнулись до струн його любовної лірики.

5 грудня 2016 року на уроці позакласного читання учні 10-го класу говорили про І.Франка як про звичайну людину, яка прагнула кохання, закохувалась і кохала, страждала і мріяла, плакала і раділа, бо уміла кохати. А допомогла їм у цьому повість-есе «Тричі мені являлася любов…».

 

Проведений урок сприяв творчому осмисленню учнями подій, що відбулися в житті поета, формував усвідомлення того, що любов – найвеличніше із людських почуттів, яке необхідно берегти й шанувати.

Щорічно 9 листопада (день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця) у нашій країні відзначається День української писемності та мови.

У зв’язку з цим у Володимирівській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 було проведено Тиждень української мови та літератури з метою виховання у молодого покоління  українців  поваги до мови свого народу. Адже саме мова єднає людину з її предками, з її культурою. Вона має могутній дар животворчої скарбниці, з якої ми черпаємо уявлення про світ, свою родину й увесь свій край.

Спитай себе, дитино, хто ти є.

І в серці обізветься рідна мова,

І в голосі яснім ім’я твоє

Просяє, наче зірка світанкова.

У рамках Тижня восьмикласники демонстрували швидкість мислення, пам'ять, удосконалювали особисту мовну компетенцію у «Марафоні мовознавців».Старшокласники написали Всеукраїнський диктант, а знавці рідної мови взяли участь у конкурсі імені Петра Яцика. Змістовною була інформаційна лінійка, присвячена Дню української писемності та мови, де лунали українські пісні, вірші про мову. Цікаво й пізнавально пройшов конкурс учнівських презентацій про життя, діяльність та досягнення відомого мецената Петра Яцика.

Шануймо рідне слово в собі і себе  в слові! Адже ми – українці!!!

Я так роблю !
мастеркласс_Ильина_Л_В.pptx
Microsoft Power Point Presentation 555.2 KB

03.03 - Слово рідне - то слово Тараса (до 200-річчя з Дня народження Т. Г. Шевченка)

Вистава "Тополя"